Pomoc dla Mateusza

Przyłączyliśmy się do akcji prowadzonej przez Facebook-ową grupę „Pomoc dla spadochroniarza„, której celem jest pomoc ciężko choremu Mateuszowi, synowi weterana i żołnierza z 6. Brygady Powietrznodesantowej.

Jak możesz pomóc?

  1. Wpłać darowiznę na konto Fundacji nr 94 1140 2004 0000 3102 7552 8189, a w tytule wpisz: „Dla Mateusza”.

  2. Oddaj 1% podatku. KRS: 0000018926. Dopisek: „Dla Mateusza”.

 

Poniżej wiadomość od rodziców Mateusza:

Mateusz urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, potem przyszła padaczka lekooporna i niedowidzenie. Od kiedy pojawił się na świecie wymaga całodobowej opieki. Podawanie leków, karmienie, higiena, spacery. Wszystko wymaga dwa razy więcej pracy i wysiłku. W 2015 roku Mateusz musiał mieć zainstalowanego PEG-a, aby mógł być karmiony dojelitowo. Cały czas jeździmy z Mateuszem po lekarzach – jest pod opieką neurologa, gastrologa, poradni żywieniowej, okulisty. Z powodu ciągłego leżenia ma też skoliozę, przykurcze i zwichnięte biodra.

Mimo tak ciężkiego stanu ciągle walczymy i staramy się pomóc synowi dopóki starczy nam sił. Staramy się mu zapewnić jak najlepsze warunki do życia. Nie jest lekko i już nie będzie, ale marzymy by było mu trochę lżej z nowym wózkiem.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc dobrych ludzi. Wsparcie to jest nam potrzebne do zakupu dla syna specjalistycznego wózka wraz ze specjalistycznym siedzeniem do pozycjonowania syna. Nowy wózek pozwoli Mateuszowi na siedzenie w wózku bez bólu, na wychodzenie częściej z domu, na dłuższe spacery, nawet na jedzenie w pozycji siedzącej, tak jak powinno to być u pacjentów z PEGiem. Koszt wózka jest ogromny i niestety my, rodzice, nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty. Bardzo prosimy o pomoc dla naszego syna.